Lista książek:

1. Pozytywne szkolenie psów – Barbara Waldoch
pozytywne-szkolenie-psow-b-iext22385208„Pozytywne szkolenie psów” to książka poświęcona szkoleniu psów przy pomocy klikera. Kliker to małe pudełeczko z blaszką, które prawidłowo używane potrafi zdziałać cuda. Działanie klikera jest bardzo proste, a efekty pracy klikerem są niesamowite.

 

 

2. Drugi koniec smyczy. Jak kształtować więź z psem – Patricia Mc Connell

Drugi_koniec_smyczy„Drugi koniec smyczy. Jak kształtować więź z psem” to doskonały przewodnik po świecie psiego umysłu. To również doskonały poradnik dla wszystkich właścicieli psów, którzy chcą wiedzieć jak porozumieć się psem oraz pragną zrozumieć zachowania czworonożnych przyjaciół.Każdy z rozdziałów to wspaniała dawka wiedzy. Znaleźć można w nich porady na temat mowy ciała psów czy witania się z psami – większość osób robi to w nieodpowiedni sposób. To wspaniałe kompendium wiedzy na temat odpowiedniej komunikacji.

3. Zwykły niezwykły przyjaciel – Zofia Mrzewińska

zwykly niezwykly;Każdy z rozdziałów to wiele fajnych porad na temat wychowania psa, zarówno małego szczeniaka, jak i już dorosłego czworonoga. W książce znaleźć można pomysły na wspólne spędzanie czasu z psem, biorąc pod uwagę nie nasze upodobania, a raczej upodobania psiaka. Można poczytać o aporcie, węszeniu, zabawach węchowych w domu, przynoszeniu zdobyczy.Moim zdaniem, najważniejsze co można wynieść z tej lektury, to po prostu informacje na temat komunikacji ze swoim psem.

4. Zrozumieć zwierzęta – Temple Grandin

zrozumiec_zwierzeta-209x300Temple Grandin to osoba chora na autyzm. To właśnie choroba umożliwiła jej szczególne zrozumienie zwierząt. To nie tylko książka o mądrości, inteligencji zwierząt i ich języku, to także świetna lektura na temat zachowania zwierząt, które bardzo często jest mylnie interpretowane przez człowieka. Książka doskonale pokazuje to w jaki sposób zwierzęta odbierają świat.Temple to kobieta, która dzięki swoim staraniom i miłości do zwierząt stworzyła systemy, które stosowane są w rzeźniach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

5. Zwierzęta czynią nas ludźmi – Temple Grandin

zwierzętaKsiążka podzielona jest na rozdziały, które odpowiadają odpowiednio: psom, kotom, koniom, krowom, świniom, kurom i drobiu oraz dzikim zwierzętom. W każdym rozdziale znaleźć można bardzo wiele ciekawych informacji, zarówno te dotyczące domowych zwierząt z którymi żyjemy na co dzień, jak również dzikich zwierząt bądź zwierząt gospodarskich. W książce znaleźć można również informacje na temat rzeźni i ferm drobiu. Temple opisuje warunki jakie tam panują, przedstawia sposób obchodzenia się ze zwierzętami, a ponadto informuje o zmianach, które wprowadzane są w tego typu miejscach, by wyeliminować cierpienie zwierząt, zarówno psychiczne jak i fizyczne.

6. Zrozumieć psa – John Bradshaw

zrozumiec_psa

Książka dla każdego, kto chce lepiej poznać zachowania swojego psa. Tytuł doskonale oddaje cel tej pozycji, czyli pozwala na stanie się lepszym przyjacielem czworonoga dzięki odpowiedniej komunikacji zrozumiałej zarówno dla jednej, jak i drugiej strony. Bardzo podoba mi się również to, że autor obala w książce mit dotyczący teorii dominacji.

 

 

7. Grzeczne, psotne i kudłate – Sam Stall

grzeczneWbrew pozorom, książka dedykowana jest nie tylko tym, którzy przymierzają się do zakupu psa rasowego, ale także tym, którzy chcą poznać ciekawe informacje na temat poszczególnych ras psów. Znaleźć w niej można: pochodzenie i krótką historię danej rasy, charakter, minusy oraz plusy posiadania danego psa, charakterystykę odpowiedniego właściciela dla danej rasy itd. Książka pisana z nutką humoru, dlatego czyta się szybko i przyjemnie. 

8. Oczami psa – Alexandra Horowitz

oczami psa„Oczami psa” to niezwykle interesująca książka na temat postrzegania świata przez psy. Rozwiewa wiele wątpliwości, pomaga zrozumieć wiele psich zachowań, umożliwia poznanie nowych informacji na temat codziennego życia czworonogów. Z książki dowiecie się między innymi czy każdy pies widzi tak samo, dlaczego tak namiętnie obwąchuje różne rzeczy, co widzi w telewizji, czy jest świadomy swoich rozmiarów, czy potrafi liczyć, jak liczy się jego wiek i wiele więcej.

9. Dlaczego twój pies zachowuje się w ten sposób. Przewodnik po osobowości psa – Stanley Coren

dlaczego twój piesW książce znaleźć można odpowiedzi na wiele pytań, które zadajemy sobie na co dzień odnośnie zachowania psów. Polecam wszystkim, którzy chcą lepiej poznać psie umysły. Informacje podane w książce opierają się na badaniach naukowych.

 

 

10. Nowoczesne szkolenie psów tropiących – Bogusław Górny

nowoczesneTrochę podstaw odnośnie tropienia. Czyta się bardzo szybko. Dla mnie bardzo przydatna książka. Polecam wszystkim chcącym rozpocząć zabawę/pracę z tropieniem. 

 

 

11. Szczenię doskonałe – Gwen Bailey

szczenie_doskonaleŚwietna książka dla osób, które będą wychowywały szczeniaka. Praktyczne porady, wszystko napisane prostym i zwięzłym językiem. Polecam tym, którzy nie do końca wiedzą, jak postępować ze szczeniakiem, a chcą go wychować na grzecznego członka rodziny,

 

 

12. Inteligencja psów – Stanley Coren

Inteligencja-psow_Stanley-Coren,images_product,0,83-05-13177-7Autor przedstawia w swojej książce różne typy inteligencji występującej u psów. Jest to inteligencja adaptacyjna, użytkowa oraz instynktowna. Każda z nich została opisana w osobnych rozdziałach. Mnie najbardziej spodobały się informacje na temat inteligencji instynktownej. Została ona opisana wedle poszczególnych grup psów. Jednym słowem autor świetnie i pokrótce opisał psy stróżujące i obronne, psy myśliwskie, psy pasterskie, psy zaprzęgowe oraz psy do towarzystwa.

(Visited 345 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *