Niedaleko naszego miejsca zamieszkania znajduje się Park Świerklaniecki (przy drodze głównej z Tarnowskich Gór do Piekar Śląskich), bardzo przyjemne miejsce na spacer z psem, ale nie tylko. Można wybrać się tam całą rodziną, szerokie alejki zachęcają do jazdy na rolkach, rowerze lub do biegania.  W parku organizowane są zajęcia z jogi. Można w nim znaleźć również wiele innych atrakcji. Mimo, że park jest fajną ostoją, w tygodniu, szczególnie w godzinach porannych jest tam bardzo mało ludzi. Dla mnie to idealny czas na odwiedzanie tego miejsca. Chcąc udać się tam w weekend, szczególnie w ciepłe dni, trzeba liczyć się z większą ilością osób.

park 00

Park 5

Park2Przed parkiem znaleźć można darmowe miejsce do zaparkowania. Można również wjechać do środka i zaparkować już na terenie parku, w jego przedniej części. Trzeba wtedy wykupić bilet parkingowy. Park ma powierzchnię 180 ha.

Park 3

Oczywiście pieski są mile widziane. Gdyby ktoś chciał wybrać się na przejażdżkę z psem na rowerze, to jest to jak najbardziej możliwe, ponieważ uliczki są szerokie, a alejek do przejechania jest sporo 🙂

park9

Mnie najbardziej odpowiada otaczająca park zieleń i woda. W parku pełno jest rzeczek, mostków, oraz stawów. Można się fajnie wyciszyć i miło spędzić czas. Można urządzić piknik z dala od innych, porzucać psu frisbee, ćwiczyć z psem w warunkach rozpraszających 🙂 Miejsca jest sporo, więc nikt nikomu nie przeszkadza. Bona podczas ostatniego wypadu miała niestety pecha, ponieważ miała cieczkę, więc mogła zwiedzać park tylko na smyczy.

p10

p11

p12

W parku można wypić piwo, albo coś zjeść jeżeli ktoś ma na to ochotę. Miejsc do fotografowania jest mnóstwo 🙂BONIJest to bardzo fajne miejsce. Niedługo pewnie znów się tam wybierzemy, już bez smyczy, by mała mogła poszaleć 🙂

(Visited 412 times, 1 visits today)

3 komentarze on Na spacer z psem – Park Świerklaniecki