Jako, że ostatnio zgubiliśmy piłkę podczas czerwcowego długiego weekendu, postanowiłam kupić coś nowego.  Wybór padł na piłkę Rogz Grinz, którą zamówiłam w sklepie Zooplus. Udało mi się ją dorwać w jeszcze tańszej cenie, mianowicie za 16,80 zł.

Średnica piłki to 6,5 cm. Wykonana jest ze świetnego, termoplastycznego materiału, dzięki temu idealnie nadaje się do gryzienia – nie dzieje się z nią nic złego. Fajnie się odkształca pod psimi zębami, jest miękka. A co najważniejsze, jest solidnie wykonana.

Grinz

Największą zaletą jest to, że łączy w sobie dwie zabawki – piłkę i kong, ponieważ posiada dziurkę, a więc można do niej wpychać smakołyki. Z drugiej strony ma malutki otwór, tak by pies nie zassał sobie języka. Smakołyki Bona wylizuje bez żadnego problemu i oczywiście w tempie ekspresowym.

Grinz 7

Świetnie się odbija, dzięki temu wzbudza jeszcze większe zainteresowanie. O dziwo, Bona bawi się nią czasami sama. Ma świetny wygląd. W psim pysku prezentuje się tak:

grinz

Nie udało mi się niestety zrobić takiego zdjęcia Bonie, ponieważ albo ciągle ją podgryza, albo podrzuca, albo piłka odwraca się tak, że nie widać zębów.

Grinz 3

Grinz 5

Grinz 6

Jest to kolejna piłka w naszej kolekcji muszę przyznać, że chyba najlepsza, głównie ze względu na to, że spełnia dwie role, a do tego jest mała, poręczna, a Bonie łatwo ją złapać i utrzymać.

Jako, że Bona powoli przełamuje lody, jeżeli chodzi o kąpiel w rzece, piłka świetnie sprawdza się podczas zabaw w wodzie.

grinz 8grinz 9

Biorąc pod uwagę mój brak umiejętności do dalekich rzutów, z tą piłką nie mam żadnych problemów, ponieważ po odbiciu się od dowolnego podłoża leci daleko, głównie ze względu na świetny materiał, który troszkę przypomina mi kauczuk.

Plusy:

– miękki, elastyczny materiał

– fajnie się odbija na każdym podłożu

– 6,5 cm to idealna średnica dla średniej wielkości psa

– nadaje się do zabawy w wodzie

– ze względu na niewielki rozmiar można ją ze sobą zabrać, na przykład wsadzić do kieszeni

– sprawdza się podczas samodzielnej zabawy

– pełni rolę zabawki 2w1 – piłka i kong

– łatwa  w czyszczeniu

Minusy:

– póki co brak

 

(Visited 178 times, 1 visits today)

6 komentarzy on Piłka Rogz Grinz

  1. O, nie wiedziałam, że ta piłeczka może również pełnić funkcję Konga, czuję się zachęcona do zakupu. Żeby tylko okazała się wytrzymała!