„Pozytywne szkolenie psów” to książka poświęcona szkoleniu psów przy pomocy klikera. Kliker to małe pudełeczko z blaszką, które prawidłowo używane potrafi zdziałać cuda. Działanie klikera jest bardzo proste, a efekty pracy klikerem są niesamowite. Pies uczy się szybko, gdyż kliker pozwala dokładnie zaznaczyć moment wykonywania danej czynności. To narzędzie szkoleniowe używane jest przez szkoleniowców, osoby przygotowujące psy do różnego typu zawodów, a także przez specjalistów szkolących psy do policji, straży, jak również do asystowania osobom niepełnosprawnym. Kliker sprawdza się wszędzie tam, gdzie szkolenie psa oparte jest partnerskiej współpracy.

pozytywne szkolenie psów

 

Co można znaleźć w książce „Pozytywne szkolenie psów”?

Jest to doskonały poradnik, który pomoże zrozumieć metody szkolenia psa za pomocą klikera. Czytelnik znajdzie tutaj zupełne podstawy, jak również treść bardziej szczegółową. Teoria, czyli takie informacje jak warunkowanie klasyczne, warunkowanie instrumentalne, szkolenie poprzez wzmocnienie i wygaszanie zachowań, powoli wprowadza do zrozumienia podstaw teoretycznych szkolenia pozytywnego. Największą część książki stanowią jednak bardzo dokładnie napisane instrukcje dotyczące podstawowych ćwiczeń – siadu, warowania, przychodzenia na zawołanie, chodzenia na luźnej smyczy, aportowania, zostawania na komendę itd. Ci, którzy chcą nauczyć psa takich czynności jak podawanie łapy, slalom między nogami czy rozpoznawanie przedmiotów według nazwy, znajdą tutaj instrukcje krok po kroku.

„Pozytywne szkolenie psów” pozwala nawet laikom zrozumieć metody szkolenia psa z użyciem klikera. Jest napisana lekkim, zrozumiałym językiem. Dobrze rozplanowane rozdziały pozwalają na szybkie wyszukanie interesujących tematów. Pozycję polecam do przeczytania każdemu, także tym osobom, które nie myślą o zastosowaniu klikera w przypadku swojego psa. Po jej przeczytaniu na pewno się to zmieni. 🙂

pozytywne szkolenie psów

pozytywne szkolenie psów

(Visited 251 times, 1 visits today)

1 Comment on „Pozytywne szkolenie psów” Barbara Waldoch