Dzisiaj chcę Wam przedstawić moją opinię na temat szelek, które są z nami od szczenięctwa. Mowa o szelkach Hifica, które zakupiłam bezpośrednio na stronie producenta. Hifica oferuje profesjonalny osprzęt przeznaczony do rekreacji oraz uprawiania sportów z psem.

Szelki dla psa Hifica – co mówi o nich producent?

Szelki, które wybrałam przeznaczone są do standardowego korzystania, czyli do spacerów. Wykonane są z mocnego, wytrzymałego materiału – alpinistycznej taśmy tunelowej Lanex, czyli poliamidu. Model, który kupiłam to Szelki Min-Max Junior-Poliamid. Przeznaczony jest dla psiaków od 2-mca życia. Materiały, z których wykonane są szelki nie wymagają żadnej szczególnej dbałości takiej jak konserwacja czy impregancja. Producent zapewnia również, że twarde i metalowe elementy są umieszczone w górnej części szelek, by były one jak najbardziej komfortowe dla psa. Wyjątkiem jest klamra znajdująca się na piersi, która jest jednak płaska. Szelki są regulowane i szyte na miarę dla każdego czworonoga.

Szelki dla psa

Szelki dla psa

Szelki dla psa

Jak wygląda to w praktyce?

Największym plusem szelek jest to, że mogą rosnąć razem z psem. Znajdują się na nich specjalne elastyczne paski, które pozwalają dowolnie zmieniać szerokość i długość szelek. Wraz ze wzrostem psa można je zatem swobodnie luzować.

Bona miała je zakładane jeszcze jako mały szczyl, w trakcie użytkowania pojawił się jednak jeden problem, mianowicie szelki obcierały małą pod pachami. Pojawiły się czerwone ślady, i wtedy zaprzestałam częstego używania szelek. Stosowałam je na zmianę z obrożą, w zależności od okoliczności, w jakich się znajdowałyśmy. Obecnie szelki świetnie spełniają swoją rolę. Bona jest znacznie większa, paski są wydłużone, więc nie znajdują się bezpośrednio pod pachami, a więc komfort korzystania z nich jest dla B. znacznie większy.

Szelki dla psa 3

Szelki są niezmiernie lekkie. Pokusiłam się nawet o ich zważenie. Ważą 200g. Nie są zatem żadnym obciążeniem dla psa. Dużym atutem jest również to, że są łatwe w czyszczeniu. Wystarczy przetrzeć je mokrą ściereczką. W przypadku większych zabrudzeń, wystarczy wypłukać je pod wodą.

Szelki dla psa 4

Wybrałam te szelki dla psa, ponieważ z przodu posiadają dwa paski oraz zapięcie pod brzuszkiem, dzięki temu siła podczas niewielkiego, ale jednak, ciągnięcia była rozłożona. Nie skupiała się na samej klatce piersiowej. Oczywiście ciągnięcia nie były silne, ponieważ na nie pozwalałam. Co więcej, do ciągnięcia służą całkowicie inne modele szelek. Te szelki służyły nam na spacerach, podczas których luźne chodzenie na smyczy były wielkim marzeniem.

Producent oferuje opcje dodatkowe do szelek. Jest to:

  • Dodatkowy uchwyt asekuracyjny, który umożliwia przytrzymanie psa.
  • Identyfikator – wyszyty na stałe na taśmie.
  • Klamra metalowa – polecana dla psów ras większych, by zwiększyć wytrzymałość zapięcia.

Zamawiając szelki dla Bony niestety przegapiłam opcje dodatkowe. Gdybym zamawiała szelki jeszcze raz, z pewnością zdecydowałabym się na dodatkowy uchwyt, w celu zapewnienia lepszej wygody oraz identyfikator.

Można oczywiście spersonalizować szelki dla psa i wybrać odpowiedni kolor taśmy. Ja zdecydowałam się na kolor czarno-czerwony i jestem z niego bardzo zadowolona.

Szelki dla psa

Szelki dla psa

Nie używamy już raczej tych szelek na co dzień na spacery. Jednak czasami jeszcze po nie sięgam. Sprawdziły się zastępczo na zajęciach z tropienia. Obecnie są używane również w samochodzie, podpinam je po prostu pod pas samochodowy.

Podsumowując szelki dla psa Hifica:

Zalety:

– bardzo lekkie

– wytrzymałe (użytkujemy z przerwami około 7 miesięcy)

– fajny design

– bezpieczne dla psa –  rozkładają siłę ciągnięcia w równomierny sposób

– rosną razem z psem

– nie są drogie, biorąc pod uwagę ich jakość

– są łatwe w czyszczeniu

– plastikowe elementy zostały umieszczone w przemyślany sposób, nie przeszkadzają psu

– są marki dobrego producenta

– mogą sprawdzić się w charakterze szelek do samochodu

Minusy:

– mogą powodować dyskomfort u szczeniaka, jeżeli szelki będą znajdowały się pod paszkami

Mieliście okazję je już wypróbować? Gdy będę kupować szelki sportowe na pewno wezmę pod uwagę tę firmę, choć kusi mnie jeszcze Manmat.

(Visited 601 times, 1 visits today)

4 komentarze on Szelki dla psa Hifica

  1. Jakoś jestem sceptycznie nastawiona do tych szelek – fajnie, że mogą rosnąć z psem, ale biorąc pod uwagę, że Bonę obcierały to to rośnięcie nie działa do końca tak jak powinno. Zastanawiam się, czy to też trochę nie jest kwestia materiału, z jakiego są wykonane: z tego, co widzę nie mają żadnego podszycia. Chyba nie zdecydowałabym się na ich zakup.
    Mam z kolei smycz z Hifiki i jestem nią absolutnie zachwycona, wygląda więc na to, że nie ma producentów doskonałych. 😛

    • Faktycznie nie mają podszycia. Tak czy siak, teraz się u nas sprawdzają. O smyczy nawet nie pomyślałam. Dobrze wiedzieć, bo właśnie zaczynam się rozglądać za jakąś porządniejszą 🙂

  2. Przymierzam się powoli do kupna szelek dla Ogiego. Mam nadzieję, że rehabilitacja łapy będzie skuteczna i Ogi będzie mógł być bardziej aktywny. Czytałam już o Julius K9, teraz mi przybliżyłaś Hificę. Dzięki!