Pielęgnacja Bony nie sprawia mi żadnych problemów ze względu na krótką sierść. Wbrew pozorom nie jest jednak tak, że sierść gończego nie jest nigdzie widoczna, wręcz przeciwnie – wypadająca sierść jest bardzo twarda i czasami trudna do usunięcia Szczerze powiedziawszy jeszcze do niedawna nie miałam w domu żadnej specjalnej szczotki, która pozwoliłaby mi dobrze wyczesywać podszerstek. Dotychczas używałam jedynie rękawicy, która oprócz usuwania martwych włosów, masowała delikatnie skórę. Rękawica ta jednak była zakupiona z myślą o szczeniaku i była używana raczej do tego, by nauczyć Bonę, że czesanie i pielęgnacja nie oznaczają niczego złego, żadnego dyskomfortu, a jedynie przyjemność i smakołyki.

furminator 2

Ku mojej uciesze, producent furminatora udostępnił nam to cudo do przetestowania. Bona jest psem krótkowłosym o wadze 22 kg, zalicza się zatem do średnich psów. Z tego właśnie względu trafił do nas pomarańczowy furminator dla psów krótkowłosych. Oferta producenta jest oczywiście zróżnicowana i każdy dopasuje odpowiedni furminator względem wielkości swojego psa oraz jego szaty.

furminator

To co mnie najbardziej cieszy to fakt, że furminator jest wykonany bardzo solidnie. Zaraz po wyjęciu go z opakowania widziałam, że jest to coś wartego mojej uwagi. Bardzo lubię bowiem dobrze wykonane akcesoria dla zwierząt, które mogą posłużyć o wiele dłużej niż kilka miesięcy.

Używanie furminatora to czysta przyjemność, w odpowiednich okolicach (czyt. na zadku) to również przyjemność dla mojego psa. Solidne wykonanie przekłada się na użytkowanie, ponieważ wyczesywanie sierści przy pomocy tego małego narzędzia jest proste i przyjemne.

furminator 4
Zestaw do czesania, czyli furminator + tubka z pasztetem

Najważniejszą zaletą furminatora jest oczywiście to, że włosy, które zwykle znajdują się na podłodze i które wymuszają ciągłe sprzątanie, można po prostu wyczesać i wyrzucić. Zmniejsza się zatem częstotliwość sprzątania, ponieważ sierści jest o wiele mniej. Wyczesana sierść prezentuje się również o wiele lepiej. Podczas wyczesywania psa stymuluje się produkcję łoju, a ponadto rozprowadza się go po sierści i skórze, dzięki temu ochrania on skórę i jednocześnie nadaje sierści piękny połysk.

Furminator jest bardzo poręczny, został zaprojektowany tak, by wygodnie trzymało się go w dłoni. Na końcu posiada dziurkę, która może być wykorzystana w różnorodny sposób – można go na przykład powiesić lub do czegoś dopiąć. W furminatorze znajduje się specjalny przycisk Furejector, dzięki któremu możliwe jest usuwanie sierści podczas czesania psa. Stalowe ostrze pozwala dokładnie usuwać podszerstek – producent gwarantuje, że jest ono bezpieczne dla skóry i sierści pupila.

furminator 5

Furminator można kupić w wielu sklepach internetowych, między innymi w sklepie zooexpress.pl czy fera.pl. Ceny są różne, w niektórych sklepach można je kupić taniej, w innych drożej. Co prawda różnica cenowa to zwykle kilkanaście złotych, ale po co przepłacać, skoro zawsze można mieć taniej.

furminator 1

Na rynku dostępnych jest wiele podróbek Furminatora, które są tańsze, ale są gorszej jakości, a wręcz mogą być niebezpieczna dla psa. Na stronie przygotowanej przez producenta Furminatora dowiecie się jak odróżnić oryginał od podróbek.

furminator 3
Bycie czesanym jest bardziej męczące niż samo czesanie…

U nas furminator sprawdza się doskonale, mimo, że nie wyczesuję ogromnej ilości sierści, to jednak usuwam podszerstek, który nie wyczesany znalazłby się po prostu w domu. Według mnie mnie furminator to doskonały i przede wszystkim funkcjonalny gadżet dla każdego, kto ma w domu psiaka, choć nie tylko – producent oferuje również furminatory dla innych zwierząt.

(Visited 322 times, 1 visits today)

Comments are closed.