Masaż dla psów GASA

W sierpniu miałam przyjemność uczestniczyć w Warsztatach Masażu GASA, które były prowadzone przez Martę Muchę-Balcerek w szkole PSIKUrS. Nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać i czy warsztaty okażą się przydatne. Po zajęciach mogę powiedzieć, że nauczyłam się czegoś, co będzie przydatne już zawsze. Umiejętne masowanie swojego psa to przyjemność nie tylko dla samego psa, ale także dla jego opiekuna. Powiem szczerze, że masaż daje świetnie odprężenie, im wolniej masujemy psa, tym odprężenie to jest większe.

Ale po kolei…

Na samym początku warsztatów dostaliśmy oczywiście materiały dydaktyczne, z którymi można było się zapoznać na chwilę przed rozpoczęciem szkolenia azithromycin buy online. Później zaczęła się teoria, która trwała kilka godzin. Teoria zawierała w sobie wszystko to, co każdy zwykły opiekun psa powinien wiedzieć. Było krótko, na temat i ciekawie, bez zbędnego przedłużania. Teoria to także filmiki, które mogliśmy oglądać wraz z komentarzem Marty.

No dobrze, ale po co w ogóle ten cały masaż GASA

Masaż ma wiele korzyści zarówno fizycznych, jak i psychicznych dla psa. Jeżeli chodzi o aspekt psychologiczny masażu to przede wszystkim daje możliwość nawiązania niesamowitej więzi ze swoim pupilem. Pies, który poddaje się masażowi wie, że może zaufać swojemu przewodnikowi. Bona podczas masażu najczęściej po prostu odpływa, a ja wtedy mogę masować nawet jej newralgiczne punkty na ciele, takie jak łapy, opuszki, ogon itd. Masaż  pozwala psu również lepiej rozumieć swoje ciało, a także zwiększa wiarę psa we własne siły. Jeżeli chodzi o aspekt fizjologiczny to plusów jest wiele. Przede wszystkim możemy dokładnie badać ciało psa, co daje gwarancję szybszego rozpoznania dziwnych zmian na ciele. Oczywiście masaż wpływa korzystnie na cały organizm. Masaż poszczególnych części ciała psa daje konkretne korzyści. Na przykład masaż kończyn tylnych likwiduje napięcia, natomiast masaż brzucha pobudza trawienie itd.

masaż psa
http://www.k9body.com/

Jak wygląda masaż GASA

Masaż ten składa się z poszczególnych etapów. Co ważne, etapy te nie zawsze muszą być przeprowadzane według ścisłej kolejności. Jeżeli pies nie lubi jakiegoś etapu, to wystarczy po prostu go wyłączyć z programu masażu. Masaż ma być przyjemnością dla czworonoga. Marta opracowała program masażu dla małych, średnich i dużych psów. Dlatego dla każdego psa program będzie inny. Filmiki Marty, na których pokazany jest masaż możecie znaleźć na youtube.

Zajęcia praktyczne

Zajęcia praktyczne nie trwały długo. Były po prostu sprawdzeniem i utrwaleniem tego, czego nauczyliśmy się na całych warsztatach. Ćwiczyliśmy na maskotach. Myślę, że każdy tak jak ja nie mógł się doczekać masowania własnego psa w domu.

Warsztaty masażu GASA były interesujące. Podobało mi się to, że Marta ciągle uzmysławiała nam, że każdy pies jest indywidualny, więc należy dopasować do niego program masażu. Nie można również zapominać o tym, że nie każdy pies chętnie zgodzi się na masaż. Psy niedotykalskie czy zbyt nadpobudliwe potrzebują odpowiedniego rozpoczęcia masażu. Dowiedziałam się również co nieco o psich osobowościach, Warsztaty były źródłem wielu cennych dla mnie informacji. Teoria jest bowiem wbrew pozorom ważna w masażu. Przede wszystkim trzeba poznać informacje na temat tego, kiedy nie należy masować swojego psa oraz od czego rozpocząć masaż i o czym pamiętać przed jego wykonaniem.

masaż 3

Program masażu uwzględnia wiele potrzeb czworonoga. Umiejętność ta już zawsze będzie dla mnie przydatna. Bona uwielbia masaż! Zawsze zasypia w trakcie masowania ciężkim snem. Jest to przyjemne uczucie 🙂 Lubię dawać jej taką przyjemność. Zresztą dla mnie to również doskonały moment na zrelaksowanie się.

masaż psa 1
http://www.psikurs.pl/

 

Dla zainteresowanych podaję stronę Marty .

Jeżeli będziecie mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach, gorąco zachęcam 🙂

Bona masaż poleca 🙂

masaż psa 2

 

(Visited 165 times, 1 visits today)

2 komentarze on Warsztaty Masażu GASA